Srbské rizoto


15 min.


Kuchařský učeň


2 porce

Klasické kopečkové rizoto, které znáte například z jídelny, v posledních letech zažívá tak trochu černé období ve srovnání s tím italským, krémovým. My upřímně netušíme proč, protože když se to naše „sypací“ rizoto připraví správně a z kvalitních surovin, je to výborný pokrm, který s sebou na první ochutnání přinese spoustu vzpomínek. Možná ani netušíte, že termínem srbské rizoto jsme si překřtili pokrm z Balkánu, džuveč, který čeští dovolenkáři měli možnost ochutnat v bývalé Jugoslávii, kde si ho oblíbili. Historické okénko tímto uzavřeme a můžeme se pustit do receptu, který zejména díky Dušené rýžiVepřovému masu EXPRES MENU budete mít na stole během pár minut bez kompromisu na chuti.

  1. Cibuli a česnek nasekejte najemno a nechte na oleji zesklovatět.
  2. Přidejte Vepřové maso EXPRES MENU, protlak, papriku a pozvolna opékejte.
  3. K masu přisypte hrášek a nahrubo nastrouhanou mrkev, Dušenou rýži EXPRES MENU, míchejte a opékejte dalších asi pět minut.
  4. Nakonec podle chuti osolte a opepřete a podávejte se strouhaným sýrem.
Karolína Kounová Roubíčková
Karolína Kounová Roubíčková
Autorka blogu "S vášní pro jídlo".

VÍCE ČLÁNKŮ

Vyrábíme kvalitní a zdravá trvanlivá jídla, která pomáhají lidem efektivně využít čas a nedělat kompromisy ve svém zdravém životním stylu.

NAŠE PRODUKTY

Žluté kari s tofu

Tradiční thajské jídlo podle originální receptury. Jemná a přitom trochu pálivá omáčka z kokosového mléka s nejlepším tofu a šťavnatým lilkem.

Rajská omáčka

Libové plátky hovězího masa dušené v omáčce z kořenové zeleniny, cibule a rajčatového protlaku. Omáčka je dochucena divokým kořením a skořicí.

Kuřecí vývar

Základem polévky je pomalu tažený vývar s kvalitní kořenovou zeleninou a kousky libového kuřecího masa.