Valentýnský pohankový nákyp s meruňkami


45 min.


Kulinářský nadšenec


2 porce

Ať už na Valentýna nebo kdykoliv jindy budete chtít připravit jednoduchý, ale efektní dezert pro vaši drahou polovičku, jsme vám k ruce. Jako základ receptu použijte Pohankovou kaši s meruňkami EXPRES MENU, lehce ji vyšperkujete dalšími surovinami a nevšední dezert je na světě.

1. Vejce oddělte na bílky a žloutky. Žloutky vmíchejte společně se smetanou, lžící cukru a špetkou skořice do Pohankové kaše EXPRES MENU.

2. Bílky ve vyšší nádobě ušlehejte do tuhého sněhu a na závěr do něj zašlehejte i zbývající lžíci cukru.

3. Polovinu sněhu opatrně vmíchejte do připravené pohankové kaše. Zapékací misku nebo malé misky vymažte máslem a přendejte do nich pohankovou směs, povrch uhlaďte.

4. Nákyp dejte péct na 20 minut do trouby předehřáté na 180°C, potom navrch přidejte zbylý sníh a zapečte dalších asi 10 minut dozlatova. Podávejte nejlépe ještě teplé s čerstvým ovocem a mátou.

Karolína Kounová Roubíčková
Karolína Kounová Roubíčková
Autorka blogu "S vášní pro jídlo".

VÍCE ČLÁNKŮ

Vyrábíme kvalitní a zdravá trvanlivá jídla, která pomáhají lidem efektivně využít čas a nedělat kompromisy ve svém zdravém životním stylu.

NAŠE PRODUKTY

Žluté kari s tofu

Tradiční thajské jídlo podle originální receptury. Jemná a přitom trochu pálivá omáčka z kokosového mléka s nejlepším tofu a šťavnatým lilkem.

Rajská omáčka

Libové plátky hovězího masa dušené v omáčce z kořenové zeleniny, cibule a rajčatového protlaku. Omáčka je dochucena divokým kořením a skořicí.

Kuřecí vývar

Základem polévky je pomalu tažený vývar s kvalitní kořenovou zeleninou a kousky libového kuřecího masa.