Expresáček – obal, který nemá konkurenci

Ahoj, tady Expresáček! Minule jsem se vám pochlubil svou premiérou v novém video spotu a dneska bych se rád trochu více představil. Ukázal vám, co všechno umí moje tělíčko, díky kterému vydrží zdravé dobroty EXPRES MENU tak dlouho ve spíži. To je ale jen jedna z mých předností. Tváří EXPRES MENU přece nejsem jen tak!

Co všechno dovedu?

Trvalo celé dva roky, než mě Sogelovi vyvinuli a našli tu správnou metodu konzervace, se kterou si notujeme. Tady je mých 6+1 předností.

1.  Jídlo se mnou vydrží čerstvé až 10 let – Naší speciální metodě konzervace říkáme CTP – kontinuálně tepelný proces. Zní to sice odborně, ale pro mě je to zábava! Když mě v kuchyni naplní jídlem, rychle mě hermeticky uzavřou, zahřejí a zase zchladí. Takhle zakonzervované ve mně jídlo vydrží až 10 let. A to při pokojové teplotě. Na tuhle metodu nám dali i patent.

2. Oběd nebo večeři klidně ohřejte i se mnou – Vysoké teploty mi vůbec nevadí. Rád se vykoupu v horké vodě, a dokonce i ve varné konvici. Ohřívání jídla tak už nemůže být jednodušší. Se mnou to zvládnete v jakýchkoliv dobrodružných podmínkách.

3. Skoro nic nevážím a nezaberu místo – Vážím pouhých 11 gramů a snadno mě složíte do tašky i do spíže. Na cestách vám nepřidám skoro žádné závaží a zaberu úplné minimum místa.

4. Nemusím do lednice – Jídlo bez obav udržím v bezpečí v pokojové teplotě. Úplně nejraději si hovím ve spíži, dostal jsem ale certifikát, že i při teplotě 40 °C uchovám jídlo čerstvé celé tři měsíce. To je, co? Ušetřím vám tak místo v lednici, která je už tak často přeplněná.

5. Vydržím obrovskou zátěž – I kdybyste na mě šlápli, nic se mi nestane. Vážně! Neprasknu a ani mě to nezabolí. Postarám se tak o to, aby vám jídlo na cestách nevyteklo, a můžete mě nasoukat do každého růžku.

6. Mám menší dopad na životní prostředí – S mini váhou 11 g jsou moje emise okolo 0,033 kg CO2. To znamená, že jsem na tom lépe než plast, sklo nebo konzerva! Třeba oproti sklu taky šetřím spoustu místa, a tak nás můžou najednou převézt mnohem víc – tím se spálí méně paliva. Nemusím ani do lednice, čímž taky ušetřím nějakou energii, a když mě rozbalíte, nezůstane žádný zbytek, který by se mohl zkazit. Tady jsme se o ekologické zátěži obalů rozpovídali více.

7. Nenechám vás ve štychu! 😉 – Jsem vždy připravený do akce! Když na vaření není čas, něco se nepovede, chcete si den užít po svém nebo se touláte na cestách. Nejraději ale mám, když se díky mě sejde celá rodina a můžu vás rozveselit. Svou dobrou náladou a chutí čerstvého jídla, které jsem vám přivezl z Krkonoš.

Tak zase příště!

Expresáček
Expresáček
Průvodce kuchyní EXPRES MENU

VÍCE ČLÁNKŮ

Vyrábíme kvalitní a zdravá trvanlivá jídla, která pomáhají lidem efektivně využít čas a nedělat kompromisy ve svém zdravém životním stylu.

NAŠE PRODUKTY

Žluté kari s tofu

Tradiční thajské jídlo podle originální receptury. Jemná a přitom trochu pálivá omáčka z kokosového mléka s nejlepším tofu a šťavnatým lilkem.

Rajská omáčka

Libové plátky hovězího masa dušené v omáčce z kořenové zeleniny, cibule a rajčatového protlaku. Omáčka je dochucena divokým kořením a skořicí.

Kuřecí vývar

Základem polévky je pomalu tažený vývar s kvalitní kořenovou zeleninou a kousky libového kuřecího masa.