Sulc z vepřového kolene


2,5 hod.


Řád zlaté vařečky


4 porce

Sulc neboli huspenina je tradiční český pokrm, který se připravuje dlouhým vařením částí vepřového masa, jako jsou nožičky, kůže nebo kolena společně s kořením, které po vychladnutí vytvoří rosol. Pokud si chcete práci s vařením ušetřit, nabízíme vám jednoduchý, ale o to chutnější recept z Marinovaného vepřového kolene, díky kterému bude sulc příjemně pikantní. 

Suroviny

Postup

1. Mrkev očistěte a nakrájejte na drobné kostičky, stejně tak kyselé okurky.

2. Do hrnce nalijte 2dcl vývaru, přidejte nakrájenou mrkev a hrášek a vařte asi 10 minut. Potom hrnec odstavte z plotny a nechte krátce zchladnout.

3. Do hrnce se zeleninou přidejte na menší kusy nakrájené marinované koleno a nakrájené okurky. Ve zbylém vývaru rozmíchejte želatinu a společně s nálevem z okurek přidejte do hrnce.

4. Vše společně promíchejte, aby se želatina úplně rozpustila a podle chuti dokyselte octem. Masovo zeleninovou směs nalijte do vhodné formy vyložené pečícím papírem a nechte v lednici zatuhnout. Hotový sulc podávejte například s cibulí a chlebem.

Karolína Kounová Roubíčková
Karolína Kounová Roubíčková
Autorka blogu "S vášní pro jídlo".

VÍCE ČLÁNKŮ

Vyrábíme kvalitní a zdravá trvanlivá jídla, která pomáhají lidem efektivně využít čas a nedělat kompromisy ve svém zdravém životním stylu.

NAŠE PRODUKTY

Žluté kari s tofu

Tradiční thajské jídlo podle originální receptury. Jemná a přitom trochu pálivá omáčka z kokosového mléka s nejlepším tofu a šťavnatým lilkem.

Rajská omáčka

Libové plátky hovězího masa dušené v omáčce z kořenové zeleniny, cibule a rajčatového protlaku. Omáčka je dochucena divokým kořením a skořicí.

Kuřecí vývar

Základem polévky je pomalu tažený vývar s kvalitní kořenovou zeleninou a kousky libového kuřecího masa.