Naši dodavatelé – farma Bramko, Semice

Každé jídlo je tak kvalitní jako suroviny, ze kterých bylo vyrobeno. A protože nám záleží na tom, aby jídla EXPRES MENU byla tak dobrá, že obstojí i na nedělní tabuli před přísnou tchýní, vydali jsme se na vizitu k jednomu z našich dodavatelů, na farmu Bramko.

Farma Bramko leží v Semicích, v malebné vesnici, kam by jistě každý z nás rád jezdil k babičce na prázdniny. A co je pro návštěvy u babičky typické? Spousta dobrot z kvalitních surovin. Když buchty, tak z domácích vajec, když polívka, tak pěkně jako grunt ze zeleniny z vlastní zahrádky. Farma Bramko je taková „babiččina zahrádka” v trochu větším provedení; 900 hektarů brambor, 190 hektarů cibule… No, to už by byla pořádná porce cibulačky! A místo na skladování brambor a cibule pojme až 17 000 tun surovin. Tak tomu říkáme pořádný špajz.

„Klidně to tady prošmejděte. Všechno čerstvý, poctivý, bez chemických přísad.“

Na farmě panuje přátelská atmosféra, ale pozor, všechno šlape jako hodinky. Jinak by to ani nešlo; denně jejich produkty rozváží 40–50 nákladních vozidel do distribučních center i do velkoobchodních zelinářských skladů nejen v Česku, ale i v zahraničí. 365 dní v roce!  Tahleta babiččina zahrádka zkrátka nikdy nespí. Vše, co se sklidí z pole, je expresně zpracováno a připraveno k expedici.

Do dobrot z jídelníčku EXPRES MENU se „probojuje“ jen to nejlepší. Nejkvalitnější cibule, mrkev, brambory, kedlubny a další druhy zeleniny, které jsou zde pěstovány a zpracovávány poctivě a s láskou k přírodě a tradicím. Tak, jak nás to učily naše babičky.

Po návštěvě v semické farmě Bramko jsme se utvrdili v přesvědčení, že moderní zpracování a kuchyně jako od babičky rozhodně nestojí v protikladu. Semická „babička” má sice místo kyblíku s vodou dokonalý závlahový systém, a místo motyky na kopání brambor připravuje nasazení traktorů řízených GPS, ale zelenina od ní pořád voní čerstvostí a kvalitou bez chemie. A tak to máme v EXPRES MENU rádi.

Adam Sogel
Adam Sogelhttps://www.expresmenu.com/kontakt
Jednatel, marketingový ředitel EXPRES MENU

VÍCE ČLÁNKŮ

Vyrábíme kvalitní a zdravá trvanlivá jídla, která pomáhají lidem efektivně využít čas a nedělat kompromisy ve svém zdravém životním stylu.

NAŠE PRODUKTY

Žluté kari s tofu

Tradiční thajské jídlo podle originální receptury. Jemná a přitom trochu pálivá omáčka z kokosového mléka s nejlepším tofu a šťavnatým lilkem.

Rajská omáčka

Libové plátky hovězího masa dušené v omáčce z kořenové zeleniny, cibule a rajčatového protlaku. Omáčka je dochucena divokým kořením a skořicí.

Kuřecí vývar

Základem polévky je pomalu tažený vývar s kvalitní kořenovou zeleninou a kousky libového kuřecího masa.